Wyjątkowe osiągi, doskonały zestaw funkcji oraz korzystna relacja ceny do oferowanych korzyści w całym portfolio modeli, to cechy charakterystyczne sprzętu firmy Lexmark. W ubiegłym roku BLI przetestowało siedem drukarek monochromatycznych dostępnych w ofercie producenta. W całej ofercie cechy te występowały wielokrotnie, co w efekcie zapewniło sześciu urządzeniom wyróżnienie „Wyjątkowo rekomendowane przez BLI” i zostały one zakwalifikowane do nagrody „Pick”. Dzięki temu w zimowej edycji nagród na rok 2013 firma Lexmark otrzymała roczną nagrodę w kategorii „Nadzwyczajna linia drukarek / urządzeń wielofunkcyjnych monochromatycznych”.

Mimo, że firma Lexmark otrzymała nagrody „Linia drukarek monochromatycznych” i „Linia monochromatycznych urządzeń wielofunkcyjnych” już czterokrotnie od roku 2005,  jest to pierwszy raz, gdy otrzymała obie te nagrody jednocześnie, co jest imponującym osiągnięciem.

„Klienci oczekują od urządzeń monochromatycznych prostoty obsługi, wydajności, niezawodności i przystępnej ceny”, twierdzi Marlene Orr — starszy analityk BLI ds. drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych A4. „Najnowsze drukarki monochromatyczne Lexmarka sprawdzają się we wszystkich tych obszarach, zapewniając najwyższą w swojej klasie prędkość pracy, solidne wykonanie i wyjątkową niezawodność. Oferowane oprogramowanie do obsługi obiegu dokumentów i zarządzania, a także wszechstronne narzędzia do minimalizacji zużycia zasobów oraz kontroli kosztów druku stanowią dodatkowe atuty”.