urządzenie wielofunkcyjne

Wykorzystywanie na co dzień różnego rodzaju urządzeń wielofunkcyjnych w biurze, między innymi takich jak drukarka, to normalna kwestia. Tym samym drukowanie, skanowanie czy kserowanie to czynności, które wymagają posiadania odpowiedniego sprzętu – często różnego. Jednak, czy jedno urządzenie nie mogłoby posiadać wszystkich wymienionych funkcji? Dziś to możliwe! Drukarka wielofunkcyjna to sprzęt, który pozwoli na sprawne drukowanie, skanowanie i kserowanie. Wszystkie czynności wykonuje jeden sprzęt. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka kwestii przed zakupem konkretnego sprzętu. Jakie to kwestie? O tym w dzisiejszym artykule.

Urządzenie wielofunkcyjne a drukarka – jakie są różnice?

Jak sama nazwa wskazuje, urządzenie wielofunkcyjne przeznaczone jest do realizowania wielu zadań. Jedną z funkcji jest drukowanie. Jednak w odróżnieniu od standardowej drukarki, urządzenie wielofunkcyjne wykona dla nas także inne zadania m.in. skanowanie i kserowanie dokumentów.

Współcześnie w nowoczesnych modelach takich urządzeń jak drukarka wielofunkcyjna zaszyta jest także, funkcja faksu możliwe jest przesyłanie dokumentów za pośrednictwem takiej metody. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, ponieważ eliminuje konieczność z korzystania z przestarzałych rozwiązań.

Jaką drukarkę wielofunkcyjną wybrać – monochromatyczną czy kolorową?

Zarówno drukarka monochromatyczna, jak i kolorowa posiadają atramentowe i laserowe funkcje w zakresie drukowania. Niemniej modele drukarek kolorowych przeznaczone są zazwyczaj do bardziej zaawansowanych wydruków, dlatego też powinny być wybierane tylko w momencie, kiedy poza drukowaniem zwykłych dokumentów, zamierzamy drukować m.in. kolorowe zdjęcia, wykresy czy grafiki.  Oczywiście należy pamiętać, że urządzenia wielofunkcyjne kolorowe są znacznie droższe od tradycyjnych atramentowych.

Drukarka wielofunkcyjna – jaka jest jej cena?

Na rynku można wybierać w bardzo dużej ilości propozycji drukarek wielofunkcyjnych. Duże możliwości wyboru konkretnych modeli to także spore widełki i rozpiętości cenowe. Najprostsze modele A4 można kupić już od 1000-2000 złotych, gdzie zazwyczaj są to małe drukarki monochromatyczne. Z kolei bardziej zaawansowane urządzenia wielofunkcyjne A3 w dzierżawie będą kosztowały od kilkaset złotych miesięcznie.

Zapraszamy do kontaktu z działem handlowym w celu indywidualnej wyceny urządzenia.