Konica Minolta C250i

Kompaktowa i niedroga drukarka do domu jest celem wielu Klientów. Wobec coraz popularniejszego w ostatnim czasie home office oraz koniecznej nauki zdalnej staje się niezbędnym wyposażeniem. Jak wybrać odpowiedni model dla siebie? Co jest ważne w doborze sprzętu?

Dobra drukarka do domu – czym się kierować?
Kryteria według których Klienci szukają urządzeń drukujących są zwykle podobne. Drukarka do domu musi spełniać poniższe wymagania:
• Kompaktowe rozmiary,
• Oszczędność atramentu (w przypadku drukarek atramentowych),
• Wysoka jakość wydruku,
• Cicha praca.
Dla wielu osób istotne jest również posiadanie bezprzewodowej komunikacji przez WI-FI i możliwość drukowania zdjęć wysokiej jakości. Nie bez znaczenia jest też cena, która powinna być adekwatna do możliwości danego urządzenia i nie wygórowana.
Drukarka laserowa a może atramentowa?
Kluczem do wyboru właściwego sprzętu jest przede wszystkim częstotliwość użytkowania. W domowych warunkach pod tym względem świetnie sprawdza się drukarka atramentowa. Zapewnia bardzo wysoką jakość wydruku przy stosunkowo niewielkich kosztach eksploatacyjnych. Poza tym można na niej z powodzeniem drukować zdjęcia z zachowaniem oryginalnych barw.
Z drugiej strony drukarka laserowa może pochwalić się zdecydowanie krótszym czasem wydruku. Do pracy potrzebuje tonera, który może realizować działania monochromatycznie lub w kolorze. Jednak koszt takiego urządzenia jest zwykle wyższy niż sprzętu wyposażonego w atrament. Toner wystarcza na przygotowanie większej ilości stron niż w przypadku tuszu tradycyjnego.
Jeśli drukujesz okazjonalnie, najlepsza będzie dla Ciebie drukarka atramentowa. Uzyskasz dzięki niej satysfakcjonującą jakość wydruku bez względu na to, czy przygotowujesz dokument, czy obraz. Natomiast urządzenia laserowe będą wskazane szczególnie dla osób, które nie nastawiają się na kolorowe strony i produkują dziennie dziesiątki czarno-białych dokumentów.

Polecamy do biura urządzenie Konica Minolta C250i