Czołowy producent sprzętu do niszczenia i belowania papieru oraz produkcji wypełniaczy, Niemiecka firma HSM, tak samo jak i ABM System stawia na ekologiczne rozwiązania.

Podczas HSM Day zostało zaprezentowane urządzenie ProfiPack C400, które umożliwia powtórne wykorzystanie kartonowych odpadów jako wypełniaczy do  bezpiecznego pakowania i wysyłek. Urządzenie jest niewielkie(nabiurkowe) jednak bardzo wydajne i przystosowane do pracy ciągłej. Dzięki solidnej konstrukcji nie wymaga żadnych prac konserwacyjnych. Ponowne wykorzystanie odpadów kartonowych dostarcza nam darmowy i ekologiczny materiał wypełniający.

Seria ProfiPack posiada również urządzenie dla bardziej wymagających, którego wydajność jest 10 krotnie wyższa.

Ciekawostka: przetworzony karton można zutylizować jako papier.

Zaprezentowana została również pierwsza na rynku, inteligentna niszczarka HSM Securio P40i z super cichym systemem napędowym,  którego praca w trybie ,,Silent ‘’jest prawie niesłyszalna. Dzięki tak cichej pracy może z powodzeniem pracować w „Open Space” i nie przeszkadzać nikomu w pracy .

Wszystkie produkty HSM mają wysoki stopień bezpieczeństwa niszczenia co w dobie obowiązujących przepisów RODO stanowią niezbędne narzędzie pracy w każdej organizacji .