Wsparcie serwisowe Konica Minolta

Kopiarki, kserokopiarki czy drukarki mogą ulegać uszkodzeniu. W końcu jak każdy sprzęt po jakimś czasie mogą się zepsuć. Oczywiście zakup nowych urządzeń nie wchodzi w grę. W końcu mało którą firmę stać aby zakupić nowe urządzenia. Dlatego tak ważne jest znalezienie dobrego i rzetelnego serwisu. Dziś podpowiemy Wam jak to zrobić.

Serwis kopiarek w Warszawie –  czym kierować  się przy wyborze?

Wybierając serwis kopiarek w Warszawie, należy szczególną uwagę zwrócić na to, czy oferuje on szeroki zakres usług. W tym przypadku musi zostać dokonana trafna diagnostyka, ale też skuteczna naprawa. Ważna jest też wysoka jakość usług. Taka firma musi zatrudniać najlepszych specjalistów, którzy posiadają dużą wiedzę oraz realne umiejętności. Dlatego też przed podjęciem decyzji o tym, gdzie oddacie swój sprzęt, powinniście dowiedzieć się, jakie opinie ma dana firma. W końcu opinie zadowolonych klientów wpływają na renomę. Nie ma się co oszukiwać, choć wybór firm jest duży, to jednak nie każda z nich zapewni Wam taką samą jakość usług. Niewątpliwie ważnym aspektem jest cena. Nie oznacza to, że cena musi być niska, ale nie może być też bardzo wysoka. Cena powinna być adekwatna do usług, jednak niektóre firmy windują ceny usług, co jest praktyką nieuczciwą.

Terminowość kluczem do sukcesu

Czas to pieniądz. Ten truizm zna już każdy niemal od najmłodszych lat. Jak zapewne się domyślacie, czas wykonania usługi ma naprawdę duże znaczenie. W końcu brak kopiarek czy kserokopiarek opóźnia wykonanie zlecenia, ale też może przekładać się na ponoszone straty. Dlatego wybierając firmę oferującą naprawę, należy zwrócić uwagę na to, w jakim czasie zostanie wykonana naprawa. Poza tym, że dobrze jeżeli ten czas jest relatywnie szybki, to niewątpliwie liczy się także to, czy dany serwis dotrzymuje ustalonego terminu. Jeżeli ciągle przekładany jest czas, w którym zostanie wykonana usługa, to niewątpliwie nie świadczy to dobrze o wykonanym serwisie. Wiadomym jest że serwis, który ma wielu klientów nie może dokonywać napraw z dnia na dzień, ale gdy zatrudnia dobrych pracowników, to są oni w stanie określić na kiedy dokonają naprawy Waszych urządzeń. Dzięki temu będziecie mogli zaplanować działania w swojej firmie. Dla osób, które prowadzą własną firmę, niezależnie od wielkości poleca się także szkolenia z obsługi i administrowania urządzeniami. Szeroko rozumiany outsourcing niewątpliwie jest działaniem niezwykle ważnym i przydatnym. W dużej mierze to nieumiejętne zarządzanie sprzętami powoduje ich uszkodzenie czy szybsze zużycie. Dlatego też polecamy Wam zwrócenie uwagi na ten aspekt, czy dany serwis oferuje właśnie szkolenia z szeroko rozumianej obsługi urządzeń. Ważne, byście mogli liczyć także na pomoc techniczną w ustalonych godzinach. W ten sposób w razie awarii czy usterki pracownik danego serwisu przyjedzie i w miarę możliwości usunie ją. Dobrze jeżeli serwis oferuje wielostopniowe umowy serwisowe. Takie rozwiązanie jest szczególnie zalecane dla dużych firm, gdyż dzięki skorzystaniu z wieloletniej umowy mogą relatywnie obniżyć koszty naprawy. Zwróćcie jeszcze uwagę, czy dany serwis kopiarek w Warszawie oferuje gwarancję. W tym przypadku gwarancja nie jest żadną fanaberią, lecz jest potwierdzeniem, że dany serwis jest pewny swoich usług. Kontrakt obsługi serwisowej to kolejny ważny aspekt, który wpływa na opłacalność danej usługi. Podpisanie kontraktu zabezpiecza obie strony.

 

Naprawa drukarki/kopiarki  w Warszawie – dodatkowe usługi, które mają znaczenie przy wyborze serwisu

Wybierając firmę, warto zwrócić uwagę także na dodatkowe usługi jakie oferuje. Jedną z nich jest nie tylko sama naprawa urządzeń, ale też dbanie o zaopatrzenie i tutaj niezbędne są materiały eksploatacyjne. W przypadku drukarek laserowych konieczna jest wymiana kaset z tonerem czy zespołu bębna obrazowego. Jeżeli natomiast na wyposażeniu macie drukarki termiczne, to dobry serwis zadba o materiały eksploatacyjne takiej jak papier termiczny w postaci etykiet, taśmy ciągłe, samoprzylepne czy też bez kleju. Jest wiele materiałów eksploatacyjnych. Są to oczywiście także tusze czy tonery. Dobrze jeżeli serwis będzie regularnie je dostarczać, gdyż dzięki temu nie musicie obawiać się, że ich zabraknie i przez dojdzie do przestojów w pracy.  W razie naprawy, która musi być wykonana w serwisie, pracownicy powinni dowieźć Wam zastępczy sprzęt dzięki któremu nie dojdzie do przerw w pracy i wszystkie powierzone zadania wykonacie w terminie. Zwróćcie też uwagę na ceny, które powinny być konkurencyjne, zatem najlepszy serwis to taki, który do każdego zlecenia podchodzi z należytym zaangażowaniem, zapewnia przy tym trafną diagnozę, szybką wycenę oraz skuteczną naprawę. Pracownicy powinni posiadać wiedzę na temat aspektów technicznych różnych urządzeń oraz marek. Dobrze jeżeli dany serwis oferuje też outsourcing jako outsourcing procesów biznesowych czy procesów wiedzy. Szeroki zakres usług sprawi, że nie będziecie musieli martwić się o swój sprzęt. Dlatego nie dojdzie do żadnych opóźnień w Waszej pracy.