druk cyfrowy

Technologia druku cyfrowego upowszechniła się, wbrew pozorom nie jest aż tak skomplikowana, jakby się mogło wydawać. Stanowi solidną alternatywą na rzecz konwencjonalnej techniki drukowania. Jest oszczędniejsza, szybsza realizacji oraz podnosi wyżej poprzeczkę w jakości otrzymywanych materiałów. Weźmy tę metodę drukowania pod lupę i prześledźmy z perspektywy „statystycznego laika” całą drogę- jak z przesłanego do urządzenia biurowego pliku powstaje cyfrowy obraz, który następnie jest drukowany?

DRUK CYFROWY- WYRÓŻNIAMY KILKA METOD UZYSKANIA IDEALNEGO WYDRUKU, JAKIE?

Najpopularniejszą metodą drukowanie jest oczywiście druk elektrofotograficzny (świetlną wiązką laserową): Utrwalony obraz w postaci cyfrowej, czyli zapisany do pliku trafia do tzw. „kontrolera wydruku” urządzenia drukującego. Do akcji wkracza układ scalony ulokowany na płycie głównej urządzenia. Jego zadanie to przetwarzanie otrzymanych danych wejściowych i konwersja na tzw. ramkę zrastrowanych, odseparowanych od siebie informacji o drukowanym obrazieW kolejnym etapie druku — obecnie dostępne na polskim rynku urządzenie biurowe modulują rastrowy obraz za pomocą wiązki laserowej, która naświetla naładowany elektrostatycznie, obracający się z zawrotną prędkością fotoreceptor (czyli cylinder) wypełniony w środku światłoczułą substancją. Element ten odpowiada za powstawanie elektrostatycznego obrazu utajonego. Tusz barwiący w proszku (toner, kartridżer, napój) ulega połączeniu/ zmieszaniu ze sproszkowanym ferromagnetykiem (np. żelazem). W następnym kroku nośnik budujący obraz (tzw. developer) jest przesuwany do cylindra, w którym pod wpływem wysokiej temperatury przywiera do powierzchni cylindra w miejscach objętych działaniem wiązki lasera zarządzanej przez kontroler drukarki. Dalsza część i zarazem ostatnia część procesu toczy się już lawinowo — proszek barwiący trafia wprost -> na zadrukowywaną powierzchnię. Przeważnie jest nią kartka papieru, folia (przeźroczysta/ barwiona), papier samoprzylepny, a następnie zostaje z nim zespolony termicznie.

Urządzenie biurowe Warszawa -poznaj pozostałe, techniki drukowania

Jonografia (również zwana w branży drukarskiej elektrografią): Zasada druku jonograficznego jest bardzo podobna do techniki elektrofotograficznej. z jedną znaczącą różnicą. Ładunek elektrostatyczny przekazywanego do druku obrazu podlega pod działanie strumienia jonów znajdujących się w cylindrze, zamiast rozgrzanego lasera. Dalsza część procesu drukowania przebiega w identyczny sposób.

Magnetografia: Obraz tworzy się podczas nachodzenia się na siebie gęstej siatki obwodów elektrycznych ukrytych w izolowanej od otoczenia przestrzeni cylindra. Najprościej można to wytłumaczyć poprzez te słowa — powstałe obwody elektryczne wytwarzają pole magnetyczne. Proszek zostaje poddany działaniu pola ferromagnetycznego, które generuje

(inaczej tworzy) obraz na cylindrze. Rzecz jasna, w miejscach, gdzie występuje i nachodzenie się względem siebie pól magnetycznych.

Elkografia: Termografia (druk techniką ink-jet): to metoda druku spotykana w najpopularniejszych drukarkach komputerowych używanych w domu, w biurze, w urzędzie, w szpitalu, dosłownie wszędzie, gdzie zachodzi potrzeba skorzystania z takiej, a nie innej formy papierowego wydruku

Z każdego obrazu wydobywamy najgłębsze piękno. Odkrywamy jego niesamowitą głębię na świeżo dopiero co zadrukowanej powierzchni. Bez regularnej konserwacji taki stan rzeczy nie będzie możliwy, jeżeli urządzenie drukujące w zaciszu domowym lub firmowym nie będzie odpowiednio zadbane, a w razie wystąpienia awarii, nie zostanie wezwana pomoc techniczna. Od teraz to już żaden problem.

Kliknij: zamawiam profesjonalny serwis drukarek

Druk cyfrowy Warszawa — dalszy podział druku cyfrowego w ujęciu o maszyny wielkoformatowe

Druk lateksowy (połączenie lateksu z wodą): Polega na drukowaniu powierzchni wielkoformatowym barwnikami pigmentowymi sporządzonymi na bazie wody obecnej w tanich nośnikach oferowanych przez urządzenie biurowe. Wszystko odbywa się bez sięgania po trujące rozpuszczalniki znacznie obniżające jakość wydruku. To doskonała opcja, która spełnia oczekiwania każdego biura. Niemalże wydruki są gotowe od ręki. Są ostre oraz gotowe do aplikacji. Mało tego chronią środowisko naturalne, a w tym wszystkim pieczołowicie dbają w 100% o środowisko naturalne i o zdrowie człowieka spędzającego w dni robocze za biurkiem niemałą ilość czasu.

Dlaczego warto postawić na ten rodzaj druku?

Po pierwsze: Materiały drukarskie stosowane do pracy urządzeniami drukującymi są w 100% ekologiczne. Chodzi o całkowite zastąpienie rozpuszczalników wodą. W trakcie drukowania woda odparowuje z tuszu (bezzapachowego), a więc pozostawia na powierzchni wyłącznie warstwę pigmentową nośnika drukującego.

Poznaj naszą niezawodną drukarską, flotę materiałów uzupełniających, przekonaj się sam na: materiały eksploatacyjne

Po drugie: Eliminacja z tuszu szkodliwych składników sprawia, że druk na bazie lateksu jest na masową skalę wykorzystywany w obiektach zamkniętych czy pomieszczeniach użytkowych, np. w przedszkolach, w szkołach, w mieszkaniach, w pomieszczeniach biurowych, ale także punktach usługowo-handlowych. Lateks wyśmienicie sprawdza się podczas drukowania na tanich i wyspecjalizowanych mediach. Cechuje go skuteczna

odporność na panujące niesprzyjającego czynniki zewnętrzne, są nimi: woda, promieniowanie UV, zmiany temperatur.

Urządzenie biurowe Warszawa- wynajem nie musi być wcale kosztowny i problematyczny

Zobacz: dzierżawa- wynajem drukarek

Mildsolwentowy: Zamiennie również określany jako miękki solwent (druk solwentowy/soft print solwent). W nim mają zastosowanie farby o maksymalnie obniżonej ilości w tuszu — niebezpiecznych rozpuszczalników. Głównym winowajcą w całej sytuacji jest 1 związek chemiczny, jest to druk farbami, które w swoim składzie zawierają „kwas mlekowy”. Taka forma druku jest wyjątkowo szkodliwą dla człowieka i środowiska naturalnego. Z tego powodu jest mniej powszechną w branży drukarskiej.

Ostatnią metodą drukowania, jest druk UV: W czasie druku używa się tuszy UV utwardzanych na materiale wskutek oddziaływania na nie promieniami ultrafioletowymi. Drukowanie pod światłem ultrafioletowym cechuje się: wysoką trwałością koloru, aczkolwiek słabą trwałością na uszkodzenia mechaniczne. W tym standardzie druku atrament jest nanoszony powierzchniowo. Tusze UV są szkodliwe, podobnie jak midsolwent, jednak nie aż tak bardzo. Ich ogromną zaletą jest możliwość drukowania białym kolorowym lakierem pigmentowym.

Zamów także przez internet usługę: audyt druku oraz oprogramowania u siebie