dzierżawa urządzeń biurowych

Mimo ekspresowego postępu cyfryzacji kopiarki ciągle pełnią kluczowe funkcje w biurach firmowych. Co więcej, nic nie wskazuje, by szybko miały stamtąd zniknąć. Marka Konica Minolta, światowy lider w produkcji urządzeń powielających, od dawna dostrzega trendy cyfryzacyjne. Aktywnie je też wykorzystuje, by wypuszczać na rynek kolejne nowatorskie modele kopiarek. Tak będzie również w tym roku, czego zapowiedź mieliśmy już w 2022 podczas światowych targów z zakresu druku. Co Konica Minolta proponuje biurom na 2023 i dlaczego warto zaufać tej marce?

 

Konica Minolta – 150-letnia awangarda technologiczna

 

Mało kto ze współczesnych użytkowników supernowoczesnych kopiarek tej firmy zna jej historię. A warto ją poznać – pokazuje ona jasno, że wśród czołowych wartości marki zawsze znajdowała się innowacyjność i szukanie lepszych rozwiązań. Widać to już od założenia firmy Konica i pierwszych materiałów fotograficznych w 1873, poprzez otwarcie Minolty w 1928, aż po pierwszą kopiarkę jeszcze w latach 60 ubiegłego wieku.

 

Konica Minolta nie zatrzymała się po dziś dzień, wytrwale pracując nad lepszymi, bardziej efektywnymi rozwiązaniami dla firm. Nic dziwnego, że w biurach największych korporacji czy w międzynarodowych bankach zawsze znajdziemy przynajmniej jedno urządzenie biurowe tej marki. Współcześnie Konica Minolta również wysuwa się na czoło nieustannie trwającej transformacji cyfrowej.

 

Świetnie to widać na przykładzie słynnych kopiarek z linii Bizhub, przystosowanych w 100% do środowiska smart office. Znajdziemy wśród nich zarówno urządzenia monochromatyczne, jak i kolorowe, w pełni gotowe do współpracy z najnowszymi wersjami popularnych systemów operacyjnych. Nieistotne, czy planujemy zakup kopiarki, czy interesuje nas bardziej najem urządzeń biurowych – Konica Minolta z pewnością nie przyniesie rozczarowania.

 

Kopiarki Konica Minolta – najlepsze propozycje na 2023

 

Marka co roku przedstawia szereg innowacyjnych modeli kopiarek dla dużych przedsiębiorstw, a także dla małych i średnich firm. W 2023 roku prym będą wiodły ciągle urządzenia z serii Bizhub, w tym wprowadzone w poprzednim roku na rynek kopiarki. To świetne propozycje dla przedsiębiorców, którzy potrzebują zakupić nowy sprzęt tego typu, ale sprawdzą się też doskonale w przypadku dzierżawy kopiarki.

 

Jeśli firmie potrzebne jest wielofunkcyjne urządzenie biurowe Warszawa to miejsce, gdzie z łatwością uda się je wynająć z pewnego, sprawdzonego źródła. Nasze propozycje na właśnie rozpoczęty rok to dwa nowe modele Bizhub: 4050i oraz 4750i. Mamy tu do czynienia z wariacjami na temat wcześniejszych modeli, ale wprowadzono w nich sporo istotnych modyfikacji.

 

Każde z urządzeń obok kopiarki składa się również ze skanera, drukarki, faksu, a także funkcji skrzynki, dzięki której w prosty sposób można przechowywać zadania w pamięci urządzenia. Skrzynka pozwala też na łatwą pracę w teamie, a interfejs, który można dowolnie personalizować, dodatkowo ułatwia częste kopiowanie tych samych treści.

 

Nowe produkty Konica Minolta to także krok w stronę zrównoważonego rozwoju organizacji. Wyposażone są one w funkcje, które pozwalają oszczędzać energię i ograniczyć niepotrzebną pracę urządzenia, jak ECO timer. Dzięki temu wpływ kopiarki na środowisko pozostaje mniejszy, a wraz z niższym zużyciem prądu spadną także wydatki firmowe na jej utrzymanie.

 

Trendy Konica Minolta – jakie będą kolejne kopiarki tej firmy?

 

Nowoczesne kopiarki biurowe oferują użytkownikom możliwość sprawnego powielania dokumentów, ale to dopiero początek wachlarza ich funkcji. Obecnie coraz większa liczba firm i instytucji decyduje się na wynajem urządzeń biurowych, które pełnią funkcję kopiarki, skanera, drukarki i wielu innych.

 

Urządzenia wielofunkcyjne to także specjalizacja marki Konica Minolta – sprzęty z linii Bizhub sprawdzają się w każdej roli! Co więcej, do linii praktycznie każdego roku dołączają nowe modele, wyposażone w kolejne funkcjonalności upraszczające workflow i obsługę. Dlatego też na ich przykładzie możemy obserwować, w jakim kierunku idą projekty kopiarek Konica Minolta.

 

Jedną z innowacji projektowych jest tu na pewno przyjazny interfejs użytkownika, dzięki któremu interakcja z urządzeniem przebiega bezproblemowo. Urządzenia pracują także coraz szybciej, i można się spodziewać, że tendencja ta się utrzyma. Koncentrację na UX marki Konica Minolta widać także w uproszczeniach dostępu do często używanych ustawień.

 

Kopiarki high-tech Konica Minolta – zakup czy dzierżawa?

 

Wśród przedsiębiorców zdania na temat tego, czy lepiej jest kupić własny sprzęt, czy pracować na wypożyczonym, są podzielone. Część właścicieli firm skłania się do pierwszego z tych rozwiązań, a część do drugiego. Z całą pewnością oba mają nie tylko swoich zwolenników, ale i zalety, którym warto przyjrzeć się nieco bliżej.

 

Wynajem urządzeń biurowych to przede wszystkim sposób na oszczędności. Na zakup własnej kopiarki lub urządzenia wielofunkcyjnego stać na ogół tylko największe przedsiębiorstwa. Wiele modeli z górnej półki Bizhub Konika Minolta to wydatek rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. A jak doskonale wiadomo, w dzisiejszych niepewnych czasach przedsiębiorcy starają się raczej ograniczać koszty prowadzenia firmy.

 

Wynajęte urządzenie Konica Minolta objęte jest także serwisem gwarancyjnym, co sprawia, że firma nie ponosi kosztów jego naprawy. Nawet najlepszej jakości urządzenia czasem potrzebują interwencji serwisanta, a także odpowiedniego poziomu zabezpieczeń sieciowych. To ostatnie to konieczność dla wszystkich sprzętów pracujących we współpracy z chmurą. Dlatego długoterminowy wynajem urządzeń biurowych powinien oferować przedsiębiorcy także dostęp do dobrego programu antywirusowego.

 

Duże znaczenie ma również to, że dzierżawa urządzeń biurowych Warszawa pozwala przedsiębiorcy na o wiele większą elastyczność. Nie ma konieczności inwestowania w drogi sprzęt, który niekoniecznie będzie służył bardzo długo. Dzięki dzierżawie można łatwo wymienić urządzenie na inne, jeżeli tylko zajdzie taka potrzeba. W sytuacji, gdy firma pracuje na własnych maszynach, kwestie ekonomiczne sprawiają, że czas eksploatacji potrzebny do tego, by inwestycja w urządzenie się opłacała, jest znacznie wyższy.

 

W przypadku kopiarek high-tech liczy się też dostępność do jak najnowocześniejszych rozwiązań. Długi czas użytkowania sprzętu kupionego na własność sprawia, że przedsiębiorca raczej nie będzie skłonny wymienić go, kiedy na rynku pojawią się nowe możliwości. W przypadku kopiarek wynajętych możliwość częstej wymiany na nowszy model sprawia, że firma może pracować tylko na najlepszym, dostępnym w danym momencie sprzęcie.